«АМАРАНТ»: дослідження клінічної ефективності препарату при лікуванні цукрового діабету 2-го типу.

Харківський державний медичний університет, кафедра факультетської терапії, березень 2002р.

В даний час не викликає сумніву необхідність раціонального поєднання традиційної та нетрадиційної медицини для покращення якості лікування хворих з різними захворюваннями внутрішніх органів та підвищення якості життя пацієнтів. Широкий діапазон фітопрепаратів і харчових добавок, що випускаються як вітчизняними, так і зарубіжними виробниками, дозволяють використовувати їх для лікування різноманітних патологічних станів.

Значення раціонального використання фітопрепаратів та біологічно активних добавок (БАД) для підтримки здоров’я, профілактики та лікування різних захворювань документовано у численних наукових дослідженнях. У США, де замісна терапія та профілактика вітамінами, мінеральними речовинами, амінокислотами та мікроелементами визнані вже досить давно, у 1994 році Палатою представників ухвалено закон «Дієтичні добавки. Гігієнічні та освітні акції», що регламентує використання БАД.

Кафедра факультетської терапії Харківського державного медичного університету (ХДМУ) є базовою установою Фармкомітету України з апробації нових лікарських засобів; кафедрою керує заслужений діяч науки та техніки України, д.м.н., професор В.М. Хворостинка. На кафедрі були апробовані олії (далі – «препарати»), виробництва НВП «Біола-Даніка» (м. Харків); дані препарати підприємство виробляє за унікальною технологією з натуральної рослинної сировини.

Клінічна ефективність кожного препарату, включаючи комплексне лікування хворих, була доведена при порівняльному дослідженні двох груп пацієнтів. Лікування в одній групі проводилося лише з використанням традиційної терапії, в іншій – з додатковим призначенням препарату на тлі загальноприйнятого лікування. Оцінювалася динаміка клінічних симптомів та основних лабораторних та інструментальних даних. Препарати призначалися внутрішньо по 10 крапель тричі на день за 30 хвилин до їди. Курс лікування становив 13,5±1,5 днів. При виборі певного виду олії враховувалися особливості фармакодинаміки біологічно активних речовин, що входять до її складу, і рекомендації виробника.

Дослідження проводилося на базі ендокринологічного та гастроентерологічного відділень Обласної клінічної лікарні м. Харкова.

Амарант: Докладна інструкція

Дизайн дослідження

В умовах ендокринологічного відділення ОКБ було обстежено 14 хворих на цукровий діабет (ЦД) II типу віком від 39 до 64 років та тривалістю захворювання від 5 до 27 років, які отримували у комплексному лікуванні препарат «АМАРАНТ». Контрольну групу склали 15 хворих на ЦД, які лікувалися традиційно.

Речовини, що діють

Склад препарату «АМАРАНТ» включає комплекс біологічно активних речовин: каротин, каротиноїди, ретиноли, токофероли, ненасичені та насичені жирні кислоти, фосфоліпіди, стерини, ефірні олії, ферменти, сквален.

Клінічний ефект

Включення препарату «АМАРАНТ» в комплексне лікування хворих на цукровий діабет обґрунтоване відомими властивостями рослини «амарант» впливати на вуглеводний та сольовий обмін, периферичний кровообіг, гіпотензивну, гепатопротекторну, репаративну, жовчогінну та спазмолітичну дію.

Методологія дослідження

Оцінювалася динаміка суб’єктивних ознак та даних лабораторних методів дослідження. В результаті відзначалося покращення загального стану хворих: зменшення загальної слабкості, спраги, зниження діурезу, свербежу шкіри, сухості у роті, нормалізація сну.

Динаміка лабораторних показників залежала від способу лікування: у групі хворих, які приймали препарат «АМАРАНТ» в комплексному лікуванні, показники глікемії склали до лікування – 12,3±1,8 ммоль/л; після лікування – 7,8±0,8 ммоль/л. У групі хворих, які отримували лише традиційні цукрознижувальні засоби, показники глікемії склали: до лікування – 12,8±1,6 ммоль/л; після лікування – 8,4±0,9 ммоль/л.

Застосування препарату «АМАРАНТ» у комплексній терапії хворих на цукровий діабет дозволило у деяких випадках (3 хворих) суттєво зменшити дозу цукрознижувальних препаратів.

Вплив на показники СРОЛ та АТЗ

Терапія з використанням препарату «АМАРАНТ» позитивно вплинула на показники вільнорадикального окислення ліпідів (СРОЛ) та антиоксидантного захисту (АОЗ), що підтверджувалося зниженням рівня малонового діальдегіду (МДА) з 5,08±0,52 мкмоль/л (до лікування) до 3,18±0,21 мкмоль/л (після лікування).

Побічні ефекти

Побічні ефекти та алергічні реакції при прийомі препарату не виявлено.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Кошик